Results : 2017 Melbourne to Ballarat
Date:  
26/03/2017
City:  
Melbourne
State:  
Victoria
Promoter:  
Cycling Victoria
Promoter Email:  
vic.racing@cycling.org.au


Results:







Overall Results:


PlaceNumberNameTeam NameTime
1133 Daniel Bucknall BSCC - Masters2h24:08
2105 Ashley Peat SKCC - Masters2h21:08
3111 Martin Banfield BDCC - Masters2h24:08
4137 Andrew Ames HWCC - Masters2h28:08
5112 Craig Moore BCC - Masters2h24:08
690 Dean Holgate WanCC - Masters2h21:08
7141 Tom Crebbin HCC - Masters2h28:08
8121 Peter Dean SMCC - Masters2h24:08
9113 Nathan Ough HWCC - Elite2h24:08
10164 Adam Robinson HWCC - Masters2h36:08
11126 Jemma Eastwood BBN - WomJ192h24:08
12148 Glenn Riseley SKCC - Masters2h28:08
13107 Robert Solazzo SMCC - Masters2h21:08
1497 Nick Locandro BSCC - Elite2h24:08
15104 Laurence Basell HCC - Masters2h21:11
16109 Daniel Podbury SKCC - Masters2h21:13
1779 Richard Linke MeCL - Elite2h20:51
1866 Jamie Foulkes BSCC - Masters2h20:51
1968 Lisen Hockings SKCC - Women2h20:51
2059 Michael Pierce BSCC - Masters2h20:51
2165 Craig Eastwood MeCL - Masters2h20:51
22165 Harrison Weisinger GeCC - Masters2h38:44
23139 Nigel Hobday CaCC - Masters2h30:44
24114 Leigh Stott LeCC - Masters2h26:44
2564 Sam Edwards MeCL - Masters2h21:14
26115 Kris Gill BDCC - Masters2h27:45
27144 Cameron Moore FCC - Masters2h31:54
28159 Steve Maher FCC - Masters2h40:25
29149 Vincent Rowbottom CoCC - Masters2h32:50
30118 Andrew Gannon BCC - Masters2h29:12
3193 Simon Kelson FCC - Masters2h26:22
3223 Matthew Ledgar SKCC - Masters2h15:06
33127 Clement Fries LeCC - Masters2h29:42
34145 Nick Kourambas MeCL - Masters2h33:42
35120 Jeremy Beaumont BCC - Masters2h29:46
3614 Nicholas White BSCC - Elite2h11:46
3710 Todd Satchell SGWCC - Elite2h11:46
384 Alex Holden MoCC - Elite2h11:46
396 Nicholas Leonard SKCC - Elite2h11:46
4021 Liam Edwards ShCC - J192h15:16
4157 Richard Younger CCCC - Masters2h21:46
429 Allan Satchell SGWCC - Elite2h11:46
431 Conor Murtagh BCC - Elite2h11:46
4432 Angus Collins BCC - J192h19:16
4553 Brendon Green BBN - Elite2h21:46
4616 Sam Bascombe SKCC - J192h15:16
4746 Paul Jones CoCC - Masters2h15:16
482 Alexander Evans BDCC - Elite2h11:46
4987 Chris Papakostas HCC - Elite2h26:46
5058 Andrew Sullivan BSCC - Masters2h24:16
5122 Damien Jones CCCC - Masters2h15:16
5218 Mike Koreneff Elite2h15:16
5335 Nicholas Liau SKCC - Masters2h19:16
5424 James Page SKCC - Masters2h15:16
5537 William Moloney-Morton CCCC - J192h19:16
5633 Anthony Corp MeCL - Masters2h19:16
5799 Bruce Trew MoCC - Masters2h26:50
5829 Simon Ward BSCC - Elite2h15:22
5994 Geoffrey Robertson FCC - Masters2h26:57
6026 David Tozer SKCC - Masters2h15:27
6152 Mathew Gray BCC - Masters2h22:25
6271 Alex Edney SKCC - Masters2h24:58
63122 Peter Dikschei ACC - Masters2h30:28
64132 Rob Mitchell HCC - Masters2h30:28
65154 Oscar Garrido De La Rosa BCC - Masters2h42:31
66103 Verita Stewart HCC - Women2h27:36
6770 Louisa Lobigs GoCC - Women2h25:06
6836 Nicholas Mahoney BCC - Masters2h23:30
69151 Vaughan Webber BBN - Masters2h35:45
70102 Byron Woods ShCC - J192h28:45
7192 Sean Hardy SKCC - Masters2h28:45
72152 Paul Balchin SMCC - Masters2h43:45
73158 Leeana James BCC - Women2h44:27
74146 Bradley Priest SKCC - Masters2h36:52
7578 Daniel Welch FCC - Masters2h27:22
7631 Tim Canny BSCC - Masters2h22:41
7755 Anthony Wallace CCCC - Masters2h25:11
78143 Steven Kennedy BSCC - Masters2h37:11
7976 Derek Trikarso SKCC - Masters2h28:34
80128 Sarah Gigante BCC - WomJ192h34:04
8167 Daniel Frawley HCC - Masters2h28:34
8244 Dayne Pearce BSCC - Masters2h26:04
8319 Jeremy McInnes BSCC - Elite2h19:34
8442 Shane Nankervis BSCC - Masters2h23:37
8572 Kate Perry BCC - Women2h28:47
8698 Andrew McGrath SKCC - Masters2h31:50
8728 Tyson Warnett SKCC - Elite2h20:22
883 Sam Gifford SKCC - Masters2h16:52
89157 Nicole Hobday MeCL - Women2h51:54
9081 Tavis Baker BSCC - Masters2h36:54
91106 Julian Spiller MeCL - Elite2h36:54
92131 Anthony Rybar MeCL - Masters2h39:57
93153 Richard Bowen CCCC - Masters2h52:00
94125 Lindsay Burgoyne BSCC - Masters2h40:26
95142 Troy Van Trienen SKCC - Masters2h45:32
9662 Shannon Gration BSCC - Masters2h36:03
9747 Al Hinchley SMCC - Masters2h33:33
98130 Chloe McIntosh BSCC - Women2h41:33
9940 Troy Thomson CCCC - Masters2h31:03
10069 Peter Howard SMCC - Masters2h36:03
10148 Joshua Cannon BSCC - J192h33:33
1025 Thomas Jones CCCC - J192h23:33
10395 Craig Lee BSCC - Masters2h40:42
1047 Angus Maddern SA - Elite2h25:55
10511 Carter Turnbull SKCC - J192h25:55
10613 Indiana Michel ShCC - Elite2h25:55
10734 Connor Sens BDCC - J192h33:25
10827 Mackenzie Hastings BCC - J192h29:25
10991 Guy Green BBN - Masters2h40:59
110161 Carina Newman BCC - Women2h55:59
11154 Grant Harvey SBCC - Elite2h36:35
112117 Dave Fairburn SKCC - Masters2h44:40
11377 Julian Del Beato HCC - Masters2h39:10
114134 Grace Phang SKCC - Women2h44:40
11530 Hamish Webber SKCC - Elite2h30:10
116119 Patrick Cashin BSCC - Elite2h44:40
11780 Tim Wright BSCC - Masters2h39:10
11873 David Ross FCC - Masters2h39:55
11956 Daniel Bovalino PACC - Masters2h39:11
12075 Sam Smith BSCC - Masters2h46:54
121123 James Piva-Giblett SKCC - Elite2h53:03
12288 Jeremy Canny-Smith FCC - Masters2h50:30
123110 Theo Arvanitakis SKCC - Masters2h54:19
124156 Jordyn Hassett HCC - Women3h07:30
12589 Brent Davis SKCC - Masters2h52:30
126116 Jason Tubnor WarCC - Masters2h56:25
12738 Will Lumby LeCC - J192h45:55
12839 Aaron Salisbury SKCC - Masters2h45:57
129150 Scott Setford BBN - Masters3h01:45
13061 Corey Driscoll SKCC - Masters2h55:13
131147 David Procak FCC - Masters3h05:30
132101 Connor White BDCC - J192h59:20
13360 Trent Brown MoCC - Masters2h57:03
13420 Joe Bury FCC - Elite2h52:16
135138 Alan Lim SKCC - Masters3h10:52
13682 Andrew Gynes MoCC - Elite3h03:52
137160 Erin Mitchell BBN - Women3h20:11
138124 Brad Eastick BCC - Masters3h13:09
13941 Raymond Tinney HCC - Elite3h06:41
14043 Jason Jezewski EMCC - Masters3h16:33
8 Kallum Parlevliet SKCC - Elitednf
12 Matthew De Vroet CCCC - Elitednf
15 Jake Brooker TCC - Elitednf
17 Chris Kennett HWCC - Elitednf
45 Max Stewart CCCC - J19dnf
51 Joshua Gergis BCC - J19dnf
74 Greg Hogan BCC - Elitednf
83 Matt Arthur MeCL - Mastersdnf
84 Morgan Hayes MoCC - Elitednf
86 Rhys Buzza MoCC - Mastersdnf
96 Thomas Rebesco FCC - J19dnf
100 Ryan Waterson SMCC - Mastersdnf
155 William Kenna SMCC - Mastersdnf
162 Darren O'Leary FCC - Mastersdnf
163 Bianca Pickett SKCC - Womendnf
25 Daniel Stojanovski GeCC - Mastersdns
49 Shane Clarke ADCC - Mastersdns
50 Paul Collins LaCC - Elitedns
63 David Ogilvie BSCC - Mastersdns
85 Matt Stacey MeCL - Mastersdns
108 William Gordin SKCC - Mastersdns
129 Jocelyn Hutton CV - Womendns
135 David Moreland BDCC - Mastersdns
136 Mitchell Rankin WeCC - J19dns
140 Lynden Blackley MeCL - Mastersdns